Strona główna Sporty Luke Littler przegrywa z Robem Crossem w debiucie w World Grand Prix

Luke Littler przegrywa z Robem Crossem w debiucie w World Grand Prix

4
0

Ulubiony przed turniejem Luke Littler w swoim debiucie w World Grand Prix w Leicester przegrał 2:1 z Robem Crossem.

Nastoletnia gwiazda Littler osiągnęła w meczu sześć maksimów, ale czasami miała problemy z rozpoczęciem gry w formacie podwójnego startu, mimo że po przegranej pierwszym secie wyrównała na 1:1.

Cross w imponującym stopniu opanował nerwy w meczu przeciwko 17-latkowi, kończąc go w czwartym secie, zdobywając dopiero trzecie zwycięstwo w turnieju.

Anglik Cross, który w swoim debiucie w 2018 roku zdobył tytuł mistrza świata, teraz w środę w drugiej rundzie zmierzy się z Niemcem Martinem Schindlerem.

Tymczasem aktualny mistrz Luke Humphries odrobił straty po secie i dwóch meczach, pokonując zwycięzcę turnieju Masters Stephena Buntinga 2:1.

Bunting wygrał pierwsze pięć meczów z numerem jeden na świecie, ale brakowało mu podwójnych 16 punktów, aby wygrać mecz i patrzył, jak Humphries w kolejnych trzech meczach wyrównał, po czym się wycofał.

Humphries, który 12 miesięcy temu świętował swój pierwszy tytuł w rankingach telewizyjnych zwycięstwem nad Gerwynem Pricem, zamierza ubiegać się o zostanie trzecim graczem, który utrzyma ten tytuł, po Philu Taylorze i Michaelu van Gerwenie.

Jego przeciwnikiem będzie teraz Niemiec Ricardo Pietreczko, który pokonał 2:1 pięciokrotnego mistrza świata Holandii Raymonda van Barnevelda.

W pozostałych poniedziałkowych wynikach Nathan Aspinall pokonał Ryana Searle 2:1, Schindler pokonał Brendana Dolana 2:0, a Ryan Joyce, Jonny Clayton i Ross Smith triumfowali tym samym wynikiem przeciwko, odpowiednio, Joshowi Rockowi, Ritchiemu Edhouse’owi i Gianowi van Veenowi.