Strona główna Sporty Mecz Los Angeles Dodgers – San Diego Padres opóźniony po tym, jak...

Mecz Los Angeles Dodgers – San Diego Padres opóźniony po tym, jak kibice rzucali piłkami baseballowymi i piwem w Jurickson Profar

11
0

Mecz barażowy drużyny San Diego Padres z Los Angeles Dodgers został przerwany na prawie dziesięć minut po tym, jak kibice rzucili w zawodnika piłkami baseballowymi i piwem.

Drugi mecz National League Division Series został opóźniony w siódmej rundzie, kiedy Jurickson Profar z drużyny Padres był obiektem obelg ze strony fanów Dodgers.

Profar rozzłościł kibiców na stadionie Dodger Stadium, kiedy złapał uderzenie Mookie Bettsa, wychylając się nad tablicami ogłoszeniowymi i świętując.

31-latek odskakiwał z piłką w ręku i utrzymywał kontakt wzrokowy z kibicami gospodarzy.

Napięcie groziło rozlaniem się w szóstej rundzie, kiedy miotacz Dodgers Jack Flaherty i bazowy Padres Manny Machado wdali się w gniewną wymianę zdań.

Machado oskarżył Flaherty’ego o celowe strzelanie w ciało Fernando Tatisa swoim narzutem, znanym jako „plunking”.

Incydent wywołał gniew kibiców gospodarzy i mecz został przerwany w siódmej rundzie, gdy kibic rzucił piłką baseballową w kierunku Profara. Gdy Profar poszedł powiadomić sędziego, rzucono w niego kolejnym.

Profar został odprowadzony od kibiców gospodarzy przez ochronę, a gracze z pola Padres zebrali się razem, ale po ostatecznym rozproszeniu kibic Dodgersów rzucił piwo w Profara.

„Jest wiele do powiedzenia” – powiedział Flaherty, miotacz Dodgers.

„Po pierwsze, fani nigdy nie powinni się w to angażować. Nie ma powodu, aby kiedykolwiek rzucać czymkolwiek w graczy, bez względu na to, co się dzieje.”

Tatis powiedział: „Człowieku, na pewno było tam dziko, ale jednocześnie były to dobre warunki do gry w baseball.

„Ludzie dadzą się trochę ponieść emocjom, ale jest to niezła wymiana zdań. Ostatecznie jest to przedstawienie”.

Menedżer Dodgers Dave Roberts powiedział: „Widziałem tutaj ponad tysiąc meczów – znacznie ponad tysiąc meczów na boisku – i nigdy nie widziałem czegoś takiego”.

Padres wygrali drugi mecz 10-2, wyrównując serię do trzech zwycięstw po jednym meczu na mecz.

Kolejne dwa mecze będą gospodarzami w San Diego.