Strona główna Sporty Wielki finał Super League kobiet: St Helens 8-18 York Valkyrie

Wielki finał Super League kobiet: St Helens 8-18 York Valkyrie

9
0

Valkyrie miała większą przewagę na początku ataku, a sprytnie wyprowadzane kopnięcia Izzy’ego Brennana wielokrotnie wywierały presję na obronę Saints, jednak drużyna nie potrafiła tego wykorzystać i po 10 minutach przegrywała.

Straciwszy posiadanie piłki na własnej połowie, obrońcy tytułu zostali ukarani, gdy Paige Travis wybrała Burke’a, który zjechał lewym skrzydłem, aby utrzymać swój rekord strzelecki we wszystkich spotkaniach z Valkyrie w tym sezonie.

Owen oddał kontratak, doskakując do dośrodkowania z bliskiej odległości po tym, jak Saints poturbował kolejne kopnięcie Brennan, a konwersja wyprowadziła Valkyrie na prowadzenie, tylko Rhiannon Marshall wkrótce potem wykorzystała kolejną dobrą okazję blisko linii bramkowej.

W miarę zbliżania się połowy meczu drużyna St Helens nabrała lepszego rytmu i odrobiła stratę, prowadząc do przerwy 8:6, a Gaskin – w swoim ostatnim meczu przed przejściem na emeryturę – oddała dwa kopnięcia w krótkich odstępach czasu po rzutach karnych przeciwko Gentles.

Jednak prowadzenie ponownie zmieniło się zaraz po zmianie stron, gdy kopnięcie Marshalla zmyliło dwóch zawodników Saints, a Owen złapał luźną piłkę, karmiąc Partington, która znakomicie spisał się, utrzymując się na linii i przedarła się do narożnika.

Zdecydowany bieg Georgiego Hetheringtona wbił się głęboko w terytorium Saints, a następnie stworzył dla Gentles szansę na lądowanie pod słupkami i pomimo decyzji na boisku o wykluczeniu przyłożenia, został on unieważniony przez sędziego wideo Bena Thalera.

Gdy ich wielkie nadzieje szybko nikły, Saints rzucili się do ataku, ale zostali odepchnięci przez nieustępliwą obronę Walkirii, a Carrie Roberts wykonała próbny wślizg, by udaremnić Burke’a i Hetheringtona, zatrzymując Chantelle Crowl nad linią.

Następnie Crowl przyznał rzut karny za wysokie wyzwanie, ale chociaż Brennan zaprzepaściła szansę na zdobycie dla swojej drużyny dodatkowego miejsca na oddech poprzez błędne wykonanie kopnięcia, Valkyrie nie można było odmówić.