Strona główna Sporty Podsumowanie europejskiej piłki nożnej: David de Gea po podwójnym, magicznym podwójnym Omar...

Podsumowanie europejskiej piłki nożnej: David de Gea po podwójnym, magicznym podwójnym Omar Marmoush, Barca odbija się

10
0

David de Gea był bohaterem Fiorentiny, która obroniła dwa rzuty karne i odniosła drugie zwycięstwo w sezonie Serie A w chaotycznym meczu z AC Milan.

Hiszpan zszedł nisko na lewą stronę, aby obronić rzut punktowy Theo Hernandeza w pierwszej połowie, po czym znakomicie skoczył w prawo, zapobiegając rzucie karnemu Tammy’emu Abrahamowi w drugiej połowie.

33-letni De Gea obronił już dwie z czterech kar, jakie otrzymał od czasu podpisania kontraktu z włoskim klubem w sierpniu.

Yacine Adli i Albert Gudmundsson strzelili gola dla gospodarzy, a Christian Pulisic w międzyczasie wyrównał w meczu, w którym także stoper Milanu Mike Maignan obronił rzut karny Moise Keana, szef Fiorentiny Raffaele Palladino wyrzucony z boiska w końcowej fazie meczu, a obrońca Milanu ukarany czerwoną kartką Hernandez po ostatnim gwizdku.

Scott McTominay strzelił gola po 25 sekundach, gdy Napoli pokonało Como 3:1, kontynuując dobrą formę z początku sezonu i pozostając liderem włoskiej najwyższej klasy rozgrywkowej.

Romelu Lukaku również strzelił gola dla drużyny Antonio Conte, mając dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Interem Mediolan, który pokonał Turyn 3:2 dzięki hat-trickowi francuskiego napastnika Marcusa Thurama.

Juventus stracił pierwszego gola w sezonie po niespodziewanym remisie u siebie z Cagliari 1:1 w niedzielę.

Razvan Marin zdobył wyrównującego gola w końcówce 88. minuty z rzutu karnego po rzucie punktowym Dusana Vlahovica w pierwszej połowie, który zapewnił gospodarzom prowadzenie.

Zespół Thiago Motty, w składzie pozbawiony Nicolasa Gonzaleza, Arkadiusza Milika, Timothy’ego Weaha i Gleisona Bremera, musiał zapłacić za utratę intensywności.

„Po zdobyciu gola zdjęliśmy nogę z pedału i nie możemy tego zrobić. Musimy dalej atakować i to dobrze. To, co się stało, to wyłącznie nasza wina” – powiedział Motta.