Strona główna Polityka Wikingowie pozostają niepokonani w zemście Sama Darnolda przeciwko Jets

Wikingowie pozostają niepokonani w zemście Sama Darnolda przeciwko Jets

12
0

Minnesota Vikings są nadal niepokonani po zwycięstwie 23-17 nad New York Jets w Londynie.

Rozgrywający Sam Darnold rzucił w niedzielę na 179 jardów przeciwko drużynie, która w 2018 roku wybrała go jako pierwsza w klasyfikacji generalnej, ale podbudowała go znakomita postawa obrony Vikings.

Rozgrywający Jets Aaron Rodgers rzucił na 244 jardy i zdobył dwa gole, ale był nieskuteczny, wykonując tylko 29 z 54 prób. Dokonał także trzech przechwytów, z czego dwa okazały się niezwykle kosztowne.

Pierwszym przechwytem Rodgersa była gra. Gdy Minnesota prowadziła już 3:0, obrońca Andrew Van Ginkel wybił Rodgersa i oddał podanie 63 jardy, zdobywając przyłożenie. Szóstka wybrała zaledwie kilka zagrań po tym, jak fuff Darnolda dał New Yorkowi piłkę na terytorium Wikingów.

Minnesota dodała jeszcze jedno przyłożenie i objęła prowadzenie 17-0 w drugiej kwarcie, po czym Jets zaczęli odrabiać straty.

Rodgers w ostatniej minucie pierwszej połowy poprowadził krótki, pięciosekcyjny przejazd na odległość 31 jardów i zdobył przyłożenie w Nowym Jorku. Jets dodali także gola z gry w trzeciej kwarcie, dzięki czemu uzyskali przewagę siedmiu punktów.

Darnold miał problemy w drugiej połowie, w pewnym momencie wykonując dziewięć prób z rzędu bez zakończenia.

W czwartej kwarcie Vikings strzelili dwa gole z gry po chwycie Garretta Wilsona po przyziemieniu dla Nowego Jorku. Stworzyło to okazję do zwycięskiego podania dla Rodgersa, który na trzy minuty i siedem sekund przed końcem miał sześciopunktową przewagę nad piłką.

Jednak po wprowadzeniu Jets na terytorium Minnesoty Rodgers dokonał trzeciego przechwycenia tego dnia, zapewniając Nowy Jork stratę.

To był najgorszy występ Darnolda w sezonie, ale i tak dobry, aby zwyciężyć. Był to pierwszy mecz w tym roku, w którym Darnold nie zdobył przyłożenia, po tym jak w tygodniach 1-4 rzucił nie mniej niż dwa przyłożenia. Rzucił także 17 niekompletnych podań, po tym jak w ciągu ostatnich dwóch tygodni łącznie rzucił tylko 19.

Obrona Minnesoty uratowała jednak rozgrywającego. Vikings utrzymywali Jets na poziomie zaledwie 3,6 jarda na grę w ataku. Oprócz trzech przechwytów Rodgers został również trzykrotnie zwolniony.

Po porażce Jets spadł do 2-3.

Vikings mają bilans 5-0 i pożegnają się z drużyną w 6. tygodniu.