Strona główna Polityka Wyścig Formuły E o zelektryfikowanie całego świata

Wyścig Formuły E o zelektryfikowanie całego świata

5
0


Na jakich rodzajach offsetów się skupiacie? Ludzie mają różne opinie na temat tego, co jest wystarczająco dobre, i nie wszyscy są równi.

Koncentrujemy się przede wszystkim na tworzeniu energii odnawialnej, bo to właśnie ona daje najlepszy pozytywny wpływ na użytkowanie pojazdów elektrycznych. Tam, gdzie możemy, tak jest technologii w krajach, w których się ścigamy— na przykład farmy słoneczne i wiatrowe w Meksyku.

Inwestujemy również w technologię wychwytywania i usuwania dwutlenku węgla i szukamy sposobów wspierania rozwoju tej technologii. Rozwija się dość szybko, ale jest to wciąż bardzo wschodząca technologia.

Co sprawia, że ​​jesteś o rząd wielkości mniej emisyjny niż Formuła 1?

Ilość produktu, którą pozwalamy sobie zabrać w trasę. Liczbę samochodów, opon, części zamiennych, podróżujących osób, robimy to z absolutnym minimum, aby zmieścić się w minimalnej liczbie skrzyń do przetransportowania. Tam, gdzie to możliwe, realizujemy transport drogowy lub morski. Latamy tylko wtedy, gdy mamy do wykonania całą serię wyścigów, a wszystko zmieścimy w trzech samolotach. Zastanawiamy się, jak zmniejszyć tę liczbę do dwóch.

A tam, gdzie latamy samolotami, szukamy technologii takich jak zrównoważone paliwo lotnicze. Właściwie wypróbowaliśmy to na jednym z wyścigów w zeszłym roku – przenosząc się z Berlina na następny wyścig.

Czy od pierwszego wyścigu w 2014 roku technologia sportowa przeniknęła do pojazdów konsumenckich?

Cóż, to działa w obie strony. Skorzystaliśmy na tym, że producenci silników na całym świecie inwestują w technologię pojazdów elektrycznych, mając jedne z najbystrzejszych umysłów na świecie producentów oryginalnego sprzętu pracuje nad rozwojem akumulatorów i układów napędowych pojazdów elektrycznych. Odnieśli korzyść z bycia częścią serii wyścigów, w której w każdym wyścigu przesuwamy granice technologii.

Dobrym przykładem jest Jaguar Land Rover. Zespół Jaguara Formuły E nauczył się czegoś na torze wyścigowym na temat wydajności pomiędzy akumulatorem a układem napędowym. Udało im się wykorzystać tę wiedzę i bezprzewodowo zaktualizować oprogramowanie gamy I-PACE, czyli gamy samochodów elektrycznych poruszających się po drogach. Dzięki temu w ciągu jednej nocy zasięg akumulatorów tych samochodów wzrósł o około 25 do 30 kilometrów.

Jeśli spojrzysz na kogoś takiego jak Porsche, zauważysz, że używał innych rzeczy. Mamy więc w samochodzie takie rzeczy, jak tryb ataku, dodatkowy poziom mocy: 50 dodatkowych kilowatów podczas określonej części wyścigu. Mają teraz w swoim samochodzie przycisk, za pomocą którego można popchnąć samochód w nowym Taycanie, co odblokowuje dodatkową moc w samochodzie.

Kiedy startowała Formuła E, na drogach nie było zbyt wielu pojazdów elektrycznych. Teraz są wszędzie i są postrzegane jako wydajne i pożądane. Wiele argumentów na temat elektryfikacji zostało wygranych. Czy zmienia to przyszłe cele Formuły E?

Masz rację, nie można porównywać wizji sportu z 2014 roku z wizją obecną. Myślę, że w 2014 r., kiedy ten sport się zaczął, sprzedano na świecie 800 000 pojazdów elektrycznych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy było to prawdopodobnie od 15 do 20 milionów.

To nie jest tak jak w 2014 roku, kiedy mówiliśmy: proszę rozważyć zakup pojazdu elektrycznego. Obecnie celem jest podniesienie obecnego 50-procentowego wskaźnika wykorzystania pojazdów elektrycznych do 100 procent i pomoc w tym procesie poprzez jeszcze lepsze udoskonalenie technologii. Mamy na tym punkcie absolutną obsesję – czy to poprzez ulepszanie technologii w celu zapewnienia większego zasięgu, krótszego czasu ładowania czy lepszej wydajności. Wszystko, na czym się skupiamy, związane z technologią akumulatorów, szybkim ładowaniem i wydajnością, ma ostatecznie na celu przyspieszenie upowszechnienia się pojazdów elektrycznych.

Posłuchaj wystąpienia Jeffa Doddsa podczas szczytu WIRED x Octopus Energy Tech Summit w Kraftwerk w Berlinie 10 października. Kup bilety na stronie Energy-tech-summit.wired.com



Link źródłowy