Strona główna Sporty China Open: Carlos Alcaraz pokonał Daniila Miedwiediewa w finale

China Open: Carlos Alcaraz pokonał Daniila Miedwiediewa w finale

4
0

Carlos Alcaraz awansował do finału China Open po bezproblemowym zwycięstwie nad Daniilem Miedwiediewem.

Numer trzy na świecie potrzebował 88 minut, aby przypieczętować zwycięstwo 7-5, 6-3.

Dla Alcaraza jest to ósme zwycięstwo z rzędu od czasu jego zwycięstwa szokująca porażka w drugiej rundzie Botica van de Zandschulpa podczas US Open.

O tytuł czterokrotny zwycięzca Wielkiego Szlema zmierzy się z numerem jeden na świecie i obrońcą tytułu Jannikiem Sinnerem lub chińską dziką kartą Bu Yunchaokete.

Zacięty pierwszy set sprawił, że przez cztery gemy z rzędu zawodnikom nie udało się utrzymać serwisu i wynik 4:4 był wyrównany.

Hiszpan Alcaraz ponownie przełamał w 10. gemie, po czym utrzymał serwis i w ciągu 48 minut wygrał pierwszego seta.

Miedwiediew potrzebował dwóch przerw medycznych na leczenie lewej nogi, gdy Alcaraz przejął kontrolę nad drugim setem, przypieczętowując zwycięstwo czwartym punktem meczowym.

„To było trochę niezwykłe, ponieważ w pierwszym secie wielokrotnie łamano serwis” – powiedział Alcaraz. „Nie wiem, co się ze mną stało. Prawdopodobnie straciłem koncentrację.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że nie straciłem koncentracji na zbyt długo w pierwszym secie. Odzyskałem ją, gdy tylko doznałem złamania, i jestem naprawdę szczęśliwy, że pod koniec seta mogłem naprawdę grać dobry tenis.”

Gdzie indziej Brytyjczyk Dan Evans pokonał Alexa Bolta z Australii 6:2, 1:6, 7:5 w ostatniej rundzie kwalifikacji do Shanghai Masters.

Światowy numer 176, który jest jedynym brytyjskim graczem w losowaniu, w środę w pierwszej rundzie zmierzy się z Thiago Seybothem Wildem z Brazylii.

Rodak Jack Draper wycofał się z poniedziałkowej imprezy z powodu kontuzji brzucha.