Strona główna Sporty China Open: Paula Badosa szokuje Jessicę Pegulę i dociera do ćwierćfinału

China Open: Paula Badosa szokuje Jessicę Pegulę i dociera do ćwierćfinału

7
0

Finalistka US Open Jessica Pegula wypadła z turnieju China Open po porażce w 1/8 finału z Hiszpanką Paulą Badosą.

Rozstawiony na drugim miejscu w Pekinie trzeci Amerykanin na świecie przegrał w nieco ponad godzinę 6:4, 6:0.

Po wczesnej przerwie Badosa przegrała w pierwszym secie 3:1, ale Hiszpanka wygrała 11 z 12 kolejnych meczów – w tym osiem z rzędu – i zapewniła sobie pierwsze zwycięstwo nad zawodnikiem z pierwszej piątki od 2022 roku.

„To jedna z zawodniczek, z którymi nigdy nie chcę się zmierzyć” – powiedział Badosa, numer 19 na świecie.

„Jest bardzo solidna, uderza bardzo płasko, bardzo dobrze zmienia kierunek, więc wiedziałem, że będzie ciężko.

„Wczoraj przygotowywałem się do bitwy, ale myślę, że dzisiaj wszystko poszło całkiem nieźle”.

Spotka się z Zhang Shuai w ćwierćfinale po tym, jak zawodniczka z numerem 595 kontynuowała swój niezwykły występ na turnieju, wygrywając 6:4, 6:2 z Polką Magdaleną Frech.

Zhang wystąpiła na swoim domowym turnieju po 24 kolejnych porażkach trwających ponad 600 dni, co stanowiło drugą najdłuższą passę WTA Tour w erze open, która rozpoczęła się w 1968 r., kiedy profesjonaliści mogli wreszcie grać w turniejach Wielkiego Szlema.

Dwukrotna ćwierćfinalistka Wielkiego Szlema, której karierę nękały kontuzje, jest jednocześnie najniżej notowaną zawodniczką w historii rywalizacji w turnieju głównym China Open – imprezy WTA 1000.

Jednak 35-latek wygrał już cztery mecze w Pekinie, nie tracąc seta, w tym zwycięstwo w drugiej rundzie nad półfinalistką US Open Emmą Navarro.