Strona główna Sporty Netball: Anglia pokonała Nową Zelandię 59:58 w Auckland

Netball: Anglia pokonała Nową Zelandię 59:58 w Auckland

6
0

Anglia pokonała Nową Zelandię 59:58 w ekscytującym meczu otwierającym serię trzech meczów.

Po pierwszej kwarcie w Auckland gospodarze prowadzili 15:14, ale do przerwy oba zespoły po zaciętej walce prowadziły 29:29.

Anglia miała przewagę, ale Srebrne Paprocie nadal walczyły, aż Róże w końcu przekroczyły linię bramkową.

Liv Tchine prowadziła, zdobywając 41 goli w 45 próbach, a Helen Housby dodała 18.

„Jestem bardzo dumny, pod koniec pokazaliśmy tyle dojrzałości, że udało nam się zachować spokój” – powiedział zwycięski kapitan Fran Williams.

Reprezentacja Anglii Jessa Thirlby’ego przybyła po serii porażki z Australią 2:1.

W środę, a następnie w niedzielę 6 października ponownie zagrają z Silver Ferns o Trofeum Taini Jamison.

„Nabraliśmy trochę dynamiki, ale potem ją straciliśmy” – powiedziała kapitan Nowej Zelandii Ameliaranne Ekenasio.