Strona główna Sporty Brytyjka Sarah Storey obroniła tytuł mistrzyni świata kobiet w wyścigu szosowym C5

12
0

Sarah Storey dodała do swojej kolekcji światowych tytułów podczas wspaniałego dnia dla brytyjskich zawodników para na Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym i parakolarstwa 2024 w Szwajcarii.

46-latka pokonała 25-letnią koleżankę z zespołu Morgan Newberry (lat 25) i zajęła drugie miejsce, tym samym utrzymując tytuł mistrza kobiet w wyścigu szosowym C5 w Zurychu w sobotę.

Fran Brown zdobyła złoto jako jedyna zawodniczka w kategorii C1, podczas gdy inna zawodniczka z Wielkiej Brytanii Daphne Schrager zdobyła srebro w wyścigu C2, w którym koleżanka z zespołu Amelia Cass zajęła czwarte miejsce.

Storey wycofał się z pola startowego podczas pierwszego podjazdu dnia wyścigu C5, po czym pokonał zalaną deszczem trasę o długości 70,2 km w godzinę 55 minut i 28 sekund, mając ponad siedem minut przewagi nad stawką.

Zwycięstwo nastąpiło po niedzielnym zwycięstwie Storey w jeździe indywidualnej na czas C4–C5 i powtórzyło dublet wywalczony w szosie i jeździe na czas na Mistrzostwach Świata w Glasgow w 2023 roku.