Strona główna Sporty Japan Open: Jack Draper pokonuje Mattię Bellucci i awansuje do 1/8 finału

Japan Open: Jack Draper pokonuje Mattię Bellucci i awansuje do 1/8 finału

14
0

Brytyjczyk Jack Draper po zwycięstwie nad Mattią Bellucci awansował do 1/8 finału Japan Open.

Numer 20 na świecie Draper pokonał Włocha 6:4, 6:2 i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo od porażki z Jannikiem Sinnerem w Pucharze Ligi Angielskiej. Półfinały US Open wcześniej w tym miesiącu.

Zwycięstwo oznacza powrót 22-latka do formy po: rozczarowujący Puchar Davisa w Manchesterze, gdzie przegrał dwa mecze singlowe.

Draper został pokonany w prostych setach przez Argentyńczyka Francisco Cerundolo i Kanadyjczyka Felixa Auger-Aliassime, gdy Wielkiej Brytanii nie udało się przejść do fazy pucharowej.

Po wygraniu pierwszego seta ze 103 numerem na świecie Belluci w Tokio, Draper wycofał się w drugim secie, otwierając prowadzenie 5-1, zanim ujrzał zwycięstwo.

W piątek Draper zmierzy się z drugim rozstawionym z Polski Hubertem Hurkaczem.

Gdzie indziej rozstawiony z numerem czwartym Grek Stefanos Tsitsipas przegrał 4:6, 6:1, 6:2 z Amerykaninem Alexem Michelsenem.

Amerykański piąty rozstawiony Tommy Paul pokonał Włocha Matteo Arnaldiego 6:3 6:2, a Japończyk Yoshihito Nishioka pokonał Augera-Aliassime 7:6 (7-5) 3:6 7:6 (7-5) w trwającym trzy godziny meczu i 12 minut.