Strona główna Sporty Caitlin Clark: Indiana Fever przegrywa z Connecticut Sun w WNBA

Caitlin Clark: Indiana Fever przegrywa z Connecticut Sun w WNBA

13
0

Caitlin Clark jest pewna, że ​​w przyszłym sezonie wróci jeszcze silniejsza po tym, jak Connecticut Sun pokonało Indiana Fever 87:81, co zakończyło jej nadzieje na zakończenie debiutanckiego roku tytułem mistrza WNBA.

22-latek, wybrany przez Uniwersytet Iowa jako numer jeden w klasyfikacji generalnej draftu w 2023 roku, ustanowił rekordy sezonu zasadniczego pod względem asyst (337), punktów debiutanta (769) i trójpunktów debiutanta (122) jej debiutancka kampania.

Zdobyła 25 punktów i dziewięć asyst, grając w każdej minucie drugiego meczu pierwszej rundy serii play-off, ale nie była w stanie powstrzymać Sun przed wygraniem 2:0 w konkursie do trzech zwycięstw.

The Sun zmierzy się z Minnesota Lynx w półfinale play-off, a Clark rozpocznie sezon poza sezonem.

„Najfajniejsze jest to, że czuję się, jakbym tylko drapał powierzchnię i wyszukuje wszystko, co robię” – powiedział Clark.

„Wiem, że chcę pomóc tej franczyzie stać się jeszcze lepszą, pomóc moim kolegom z zespołu stać się jeszcze lepszym i wiem, że mam dużo miejsca na dalszą poprawę.

„Czuję, że mogę nadal osiągać znacznie lepszą formę i zanim się zorientujemy, jestem pewien, że wszyscy wrócimy tutaj i będziemy gotowi na następny rok”.

Zespół The Fever, który musiał wygrać w Connecticut, aby utrzymać serię przy życiu, w czwartej kwarcie tracił 14 punktów, ale na nieco ponad dwie minuty przed końcem wyrównał.

Jednak Sun, prowadzony przez 19 punktów i 13 asyst Alyssy Thomas, odzyskał prowadzenie w końcowych etapach i awansował do czterech ostatnich.