Strona główna zdrowie Dokładnie, ile napojów alkoholowych należy spożywać tygodniowo, aby zwiększyć ryzyko zachorowania na...

Dokładnie, ile napojów alkoholowych należy spożywać tygodniowo, aby zwiększyć ryzyko zachorowania na różne nowotwory

49
0


Jeśli chodzi o powiązanie alkoholu z rakiem, najlepsi amerykańscy eksperci twierdzą, że jury nie wydało już wyroku.

Narodowy Instytut Raka, wiodący amerykański głos w sprawie tej choroby, powiązał alkohol z siedmioma różnymi typami chorób, w tym z najbardziej śmiercionośnymi.

W ostatnich dziesięcioleciach pogląd, że alkohol może być korzystny dla zdrowia, był coraz częściej kwestionowany, w miarę jak naukowcy dowiadywali się więcej o wpływie narkotyku na organizm.

W dużym raporcie z zeszłego tygodnia NCI stwierdziła, że ​​picie tylko jednego drinka – definiowanego jako jedna butelka piwa, zwykły kieliszek wina lub kieliszek alkoholu – dziennie zwiększa ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej, co podważa pogląd, że napój do obiadu jest niezdrowy. słodkie miejsce.

Tymczasem u kobiet, które wypijają osiem lub więcej kieliszków wina tygodniowo, dane sugerują, że ryzyko zachorowania na raka gardła, jamy ustnej i przełyku jest od dwóch do pięciu razy wyższe w porównaniu z kobietami, które wstrzymują się od palenia.

W arkuszu informacyjnym Narodowego Instytutu Raka dotyczącym ryzyka spożycia alkoholu i raka zebrano wyniki kilkudziesięciu lat badań mających na celu zbadanie związku między rakiem a alkoholem. Ustalili wyraźne dowody na związek z siedmioma rodzajami raka. Jeden drink odpowiada 12 uncjom piwa, kieliszkowi alkoholu lub pięciu uncjom wina

W arkuszu informacyjnym Narodowego Instytutu Raka dotyczącym ryzyka spożycia alkoholu i raka zebrano wyniki kilkudziesięciu lat badań mających na celu sprawdzenie związku między rakiem a alkoholem. Ustalili wyraźne dowody na związek z siedmioma rodzajami raka. Jeden drink odpowiada 12 uncjom piwa, kieliszkowi alkoholu lub pięciu uncjom wina

W przypadku mężczyzn obowiązuje to samo ryzyko, ale z wyższym progiem – muszą wypić 15 lub więcej drinków.

Alkohol wpływa inaczej na każdą część ciała, a prawdopodobieństwo zachorowania na raka związanego z alkoholem może również zależeć od odziedziczonych genów.

Według naukowców w jamie ustnej i gardle alkohol może działać drażniąco, uszkadzać i powodować stan zapalny delikatnych komórek wyściełających ten obszar. Amerykańskie Towarzystwo Raka.

Może to również sprawić, że komórki będą bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane przez inne czynniki rakotwórcze, takie jak dym papierosowy.

Doktor Teresa Beversdyrektor medyczny Centrum Zapobiegania Rakowi MD Anderson, powiedział: „Należy pamiętać, że za każdym razem, gdy pijesz, zwiększasz ryzyko raka. Podobnie jak w przypadku papierosów i przetworzonego mięsa, nie ma bezpiecznej ilości alkoholu”.

Jednak opinia publiczna w USA jest powszechnie nieświadoma tego powiązania – badanie z 2017 roku z badań Amerykańskiego Instytutu ds. Raka wykazało, że tylko 39 procent Amerykanów dowiedziało się, że alkohol jest czynnikiem ryzyka raka.

Jednocześnie 218,7 mln dorosłych Amerykanów przyznało, że choć raz w życiu piło alkohol. Według „The Times” stanowi to około 84 procent obywateli USA w wieku powyżej 18 lat Narodowy Instytut ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu.

W rezultacie u około 75 000 Amerykanów diagnozuje się nowotwory związane z alkoholem, powodujące szacunkowo 19 000 zgonów. Należą do nich rak wątroby, głowy, szyi, przełyku, jelita grubego i piersi.

Ponieważ picie jest tak powszechne, uważają badacze z Narodowy Instytut Raka zaczęli śledzić pojawiające się trendy łączące alkohol z niektórymi nowotworami.

Na początek NCI odkryło, że jeśli jesteś kobietą wypijającą 7 drinków tygodniowo lub mężczyzną wypijającym 14 drinków tygodniowo, co jest tzw. umiarkowany pijącyryzyko zachorowania na raka jamy ustnej i gardła jest 1,8 razy wyższe w porównaniu z osobami niepijącymi.

W raporcie jeden drink definiuje się jako 12 uncji piwa, kieliszek alkoholu lub pięć uncji wina.

Przy tej samej ilości alkoholu ryzyko zachorowania na raka gardła, zwanego inaczej krtanią, jest 1,4 razy wyższe w porównaniu z osobami, które nie piją.

Mężczyźni pijący 15 lub więcej drinków tygodniowo i kobiety pijące osiem lub więcej drinków tygodniowo, nazywani inaczej osobami pijącymi intensywnie, są o 2,6 bardziej narażeni na ryzyko zachorowania na raka krtani i pięciokrotnie większe ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej i gardła.

Picie umiarkowanych ilości alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na raka przełyku – przewodu łączącego gardło z żołądkiem – 1,3 razy większe niż brak picia.

Intensywne picie zwiększa ryzyko zachorowania na raka 5 razy bardziej niż gdybyś w ogóle nie pił.

Naukowcy nie odkryli zwiększonego ryzyka raka wątroby u osób pijących umiarkowanie, ale u osób pijących dużo ryzyko raka wątroby jest dwukrotnie wyższe niż u abstynentów.

Lekarze teoretyzują, że nowotwór tej części ciała jest powiązany ze sposobem, w jaki organizm przetwarza alkohol. W miarę rozkładu w organizmie tworzy substancję chemiczną zwaną aldehydem octowym, która według naukowców może uszkadzać DNA i białka organizmu. Narodowy Instytut Raka.

Ta substancja chemiczna może gromadzić się w wątrobie i innych narządach, mutując komórki i powodując raka.

W przypadku kobiet umiarkowane picie definiuje się jako wypijanie jednego lub mniej drinków dziennie – łącznie do siedmiu drinków tygodniowo. Picie intensywne definiuje się jako picie ośmiu lub więcej razy w tygodniu.

W przypadku kobiet umiarkowane picie definiuje się jako wypijanie jednego lub mniej drinków dziennie – łącznie do siedmiu drinków tygodniowo. Picie intensywne definiuje się jako picie ośmiu lub więcej razy w tygodniu.

Standardowy napój to 12 uncji piwa, kieliszek alkoholu lub pięć uncji wina. Czasami,

Standardowy napój to 12 uncji piwa, kieliszek alkoholu lub pięć uncji wina. Czasami,

Następnie u osób pijących umiarkowanie ryzyko raka jelita grubego jest 1,2 razy wyższe niż u osób niepijących. Osoby pijące dużo są 1,5 razy bardziej narażone na raka okrężnicy i odbytnicy niż osoby niepijące.

Rak jelita grubego można powiązać z alkoholem, ponieważ jego picie może uniemożliwić organizmowi przetwarzanie witamin i innych składników odżywczych, które są powiązane z rakiem. Na przykład niektóre badania wykazali, że intensywne picie zakłóca przetwarzanie kwasu foliowego – witaminy wykorzystywanej przez organizm do utrzymania zdrowych komórek.

Naukowcy odkryli, że kobiety pijące w umiarkowanych ilościach poza przewodem pokarmowym są 1,23 razy bardziej narażone na ryzyko zachorowania na raka piersi niż kobiety, które w ogóle nie piją. Kobiety pijące więcej niż osiem drinków tygodniowo mają 1,6 razy większe ryzyko zachorowania na raka.

Lekarze twierdzą, że może to być spowodowane tym, że alkohol może zwiększać ilość estrogenu krążącego w organizmie. Estrogen to hormon wytwarzany w sposób naturalny przez organizm, ale duże jego ilości wiążą się ze zwiększonym ryzykiem raka piersi.

Ludzie powinni być świadomi tych zagrożeń, ale ci, którzy ograniczają picie, nie powinni wpadać w panikę z powodu wypicia drinka, powiedział profesor Sir David Spiegelhalter, statystyk z Uniwersytetu w Cambridge.

„Szczerze mówiąc, denerwuję się, gdy wyolbrzymia się szkody wynikające z niskiego poziomu alkoholu, szczególnie w przypadku twierdzeń typu: „żaden poziom alkoholu nie jest bezpieczny” – stwierdził Sir Spiegelhalter.

„Po pierwsze, nie sądzę, że dowody to potwierdzają, ale nie ma też bezpiecznego poziomu prowadzenia pojazdów ani bezpiecznego poziomu życia, ale nikt nie zaleca abstynencji”.



Link źródłowy