Strona główna Sporty British Open: Mistrz Williams pokonał Thora z numerem 81, gdy O’Sullivan wycofuje...

British Open: Mistrz Williams pokonał Thora z numerem 81, gdy O’Sullivan wycofuje się

5
0

Numer jeden na świecie Judd Trump i Mark Allen, zajmujący trzecie miejsce, wygrali swoje remisy w pierwszej rundzie.

Trump pokazał świetną formę, dzięki której wygrał w tym sezonie Shanghai Masters i Saudi Arabia Masters, pokonując Roberta Milkinsa 4:1 w zaledwie 50 minut.

Przełamanie 104, co było 999. wiekiem jego kariery, dało mu prowadzenie 1:0, a w następnej zdobył 81 punktów i prowadził 2:0.

Milkins odpowiedział 62, aby zmniejszyć swój deficyt, ale Trump odpowiedział seriami 74 i 81, aby awansować, przy czym drugie przełamanie obejmowało 11 czerwonych i 10 czarnych, zanim się załamał.

Allen przeżył zacięte spotkanie z Garym Wilsonem, trzecim numerem trzy na świecie z Irlandii Północnej, który zwyciężył 4:3, i umówił się na spotkanie z Aaronem Hillem w drugiej rundzie, po tym jak Irlandczyk pokonał Ding Junhui 4:3.

Allen, wicemistrz z 2022 r., wykonał pierwsze dwa klatki przeciwko przegranemu finaliście z 2021 r., ale przerwy na 78 i 50 klatek pomogły Wilsonowi wyrównać, zanim Allen wygrał przeciągłą piątą klatek, która trwała prawie godzinę.

Seria 97 punktów zapewniła Anglikowi poziom, ale Allen wyszedł na prowadzenie w decydującej fazie i awansował do drugiej rundy.

Mistrz świata Kyren Wilson, Mark Selby i Shaun Murphy znajdą się wśród innych graczy, którzy w poniedziałek będą walczyć.