Strona główna Sporty Australia 59-61 Anglia: Seria na poziomie Roses z późną walką

Australia 59-61 Anglia: Seria na poziomie Roses z późną walką

3
0

Anglia wyrównała swoją serię trzech testów z mistrzami świata Australią, dramatycznym zwycięstwem 61-59 w Sydney.

Anglia i Australia zremisowały dwa z pierwszych trzech kwart, a Australia wygrała drugą różnicą dwóch punktów.

Chociaż Roses objęli krótkie jednopunktowe prowadzenie pod koniec trzeciej kwarty, gospodarze, Australia, rozpoczęli ostatnią kwartę z prowadzeniem 45-43.

Seria strat w defensywie pozwoliła Anglii na wygranie ostatniej kwarty pięcioma punktami i wygranie testu różnicą dwóch punktów, co oznacza ich pierwsze zwycięstwo nad Diamentami od zeszłorocznego Pucharu Świata.

Anglia objęła prowadzenie w ostatniej kwarcie na nieco ponad trzy i pół minuty przed końcem meczu.

„Po prostu niesamowite. Wydawało nam się, że wiedzieliśmy, że możemy tego dokonać” – powiedział Fox Sports zawodnik meczu Anglii Funmi Fadoju.

„Pojechaliśmy tam i zrobiliśmy to i jestem z nas bardzo dumny.

„Po prostu cały czas naciskaliśmy, schodziliśmy i podnosiliśmy się. Obie drużyny wyszły na boisko z wszystkim, co miały i jestem z obu stron bardzo dumny”.

Mający przegrał pierwszy test 70-57 w czwartekzwycięstwo Anglii rozpoczyna decydujący dla serii test końcowy, który odbędzie się w środę w Bendigo w stanie Wiktoria.

Następnie Anglia uda się do Nowej Zelandii na kolejną serię trzech meczów, która rozpocznie się w następną niedzielę w Auckland.