Strona główna Sporty Finał Diamentowej Ligi: GB Daryll Neita drugi na 200 m w Brukseli

Finał Diamentowej Ligi: GB Daryll Neita drugi na 200 m w Brukseli

8
0

Tymczasem Brytyjka Molly Caudery była coraz bardziej sfrustrowana w skoku o tyczce kobiet, ponieważ o włos nie znalazła się na podium.

Caudery, który został wyeliminowany z kwalifikacji na Igrzyskach w Paryżu bez oceny, skoczył najlepiej na odległość 4,80 m i zajął w Brukseli czwarte miejsce, a mistrzyni olimpijska Nina Kennedy poszybowała 4,88 m i zapewniła sobie zwycięstwo.

Kenyan Faith Kipyegon szturmem zwyciężyła w biegu na 1500 m kobiet, zdobywając czwarty z rzędu tytuł Diamentowej Ligi i piąty w klasyfikacji generalnej.

30-latek, który pobił rekord olimpijski, zdobywając w Paryżu złoto na 1500 m, został mocno popchnięty przez Diribe Welteji z Etiopii, ale przekroczył linię mety w rekordowym czasie trzech minut i 54,75 sekundy.

Trzecia była srebrna medalistka olimpijska Jess Hull z Australii.

Brytyjka Georgia Bell, która zdobyła brąz w Paryżu, i Melissa Courtney-Bryant zajęły odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce.

Mistrz olimpijski mężczyzn na 200 m Letsile Tebogo nie odniósł piątego z rzędu zwycięstwa w Diamentowej Lidze mężczyzn po tym, jak został pokonany przez Amerykanina Kenny’ego Bednarka.

Srebrny medal w Paryżu Bednarek przekroczył metę zaledwie 0,13 sekundy przed Tebogo z czasem 19,67.

Alexander Ogando z Dominikany zajął trzecie miejsce z czasem 19,97 i jako jedyny inny zawodnik osiągnął wynik poniżej 20.

W skoku wzwyż mężczyzn Włoch Gianmarco Tamberi podniósł się po olimpijskim rozczarowaniu i odniósł zwycięstwo.

Tamberi, mistrz olimpijski 2020, mógł zająć w Paryżu dopiero 11. miejsce, po tym jak jego przygotowania przeszkodziła mu choroba i kontuzja.

Wrócił jednak do formy, pokonując 2,34 m, wyprzedził Ołeha Doroszczuka z Ukrainy, a trzeci był Sanghyeok Woo z Korei Południowej.

W ostatniej konkurencji wieczoru brązowa medalistka olimpijska Femke Bol z Holandii zdobyła swój czwarty z rzędu tytuł Diamentowej Ligi, dominując w biegu na 400 m przez płotki kobiet.

Mistrz olimpijski Sydney McLaughlin-Levrone nie kwalifikował się do zawodów, ponieważ w tym sezonie nie brał udziału w zawodach Diamentowej Ligi.