Strona główna Sporty Lwy brytyjskie i irlandzkie: Wallabie będą gotowe w 2025 r. – Waugh

Lwy brytyjskie i irlandzkie: Wallabie będą gotowe w 2025 r. – Waugh

15
0

Wallabies będą stanowić poważną konkurencję dla brytyjskich i irlandzkich lwów następnego lata, mówi dyrektor naczelny Rugby Australia, Phil Waugh.

W sobotę Australia poniosła najcięższą porażkę w swojej 125-letniej historii testów kiedy zostali zmiażdżeni przez Argentynę 67-27.

Była to ich trzecia porażka z czterech meczów w tegorocznych Mistrzostwach Rugby i nastąpiła po fatalnym wyjściu z fazy grupowej podczas zeszłorocznych Pucharów Świata w Rugby.

„Widzicie postęp” Waugh powiedział Sydney Morning Herald, zewnętrzny zapytany o ścieżkę rozwoju zespołu przed przybyciem Lions do Down Under w czerwcu.

„Nie jest jeszcze tak, jak powinniśmy, ale jeśli będziemy nadal robić postępy w tempie, w jakim poruszaliśmy się przez ostatnie sześć miesięcy, mamy mnóstwo czasu”.

Waugh uważa, że ​​olśniewający wynik meczu przeciwko Pumom przysłonił poprawę, jaka nastąpiła podczas sześciomiesięcznej kadencji nowego głównego trenera Joe Schmidta.

Australia, która tydzień wcześniej pokonała Argentynę, prowadziła 20-3 w Santa Fe, po czym skapitulowała w drugiej połowie.

Do przerwy sierpniowego spotkania tracili także dwa punkty do mistrza świata z Republiki Południowej Afryki, po czym przegrali 30-12.

„To prawda, to zespół i nienawidzę używać słowa „przebudowa”, ale jest to zespół, który się reorganizuje i aby stać się lepszym, potrzeba doświadczenia w ważnych momentach” – dodał Waugh.

„Oczywiście ogrom wyniku w drugiej połowie [against Argentina] było rozczarowujące.

„Ale ważny jest kontekst… nie jesteśmy najbardziej doświadczoną drużyną w światowym rugby i budujemy to doświadczenie”.

Australia zakończy swoją kampanię w Mistrzostwach Rugby testami przeciwko Nowej Zelandii w dniach 21 i 28 września, a następnie jesienią zmierzy się z Anglią, Walią, Szkocją i Irlandią.

Joseph Suaalii, importer dużych pieniędzy, który znajdzie się w składzie Australii, który uda się na półkulę północną.