Strona główna Sporty Great North Run: Marc Scott zajmuje drugie miejsce, a Eilish McColgan piąte

Great North Run: Marc Scott zajmuje drugie miejsce, a Eilish McColgan piąte

16
0

Marc Scott zakończył mocny weekend, zajmując drugie miejsce w wyścigu mężczyzn Great North Run.

Scott, który w piątkowy wieczór wygrał mistrzostwa Wielkiej Brytanii w bieganiu szosowym na 5 km, ukończył półmaraton w godzinę i minutę 11 sekund, o 11 sekund szybciej niż swój zwycięski czas w 2021 roku.

Wyścig zwyciężył Kenijczyk Abel Kipchumba z czasem 59:52, a trzecie miejsce zajął Norweg Sondre Noen.

W wyścigu kobiet Eilish McColgan, która wróciła po kontuzji, aby reprezentować Wielką Brytanię na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, po imponującym sprinterskim finiszu zajęła piąte miejsce.

McColgan należał do sześcioosobowej grupy uciekinierów, która prowadziła przez całe zawody, ale na ostatnich 400 m wyprzedziły Mary Ngugi-Cooper z Kenii oraz Senbere Teferi i Alemu Megertu z Etiopii.

Jako pierwszy na metę wbiegł Kenijczyk z czasem 1:07:40, drugi był Terefi, a trzeci Megertu.

„To było niesamowite. Przyjechać i ścigać się tutaj zawsze marzyłem” – powiedział Ngugi-Cooper dla BBC. „Dla mnie przyjechać tutaj, zrobić to i wygrać, to spełnienie marzeń”.