Strona główna Sporty Jonathan Rea: sześciokrotny mistrz niedzielnych wyścigów World Superbike na torze Magny-Cours

15
0

Jonathan Rea został wykluczony z niedzielnych zawodów World Superbike na torze Magny-Cours po wypadku w pierwszym sobotnim wyścigu.

W sobotni wieczór sześciokrotny mistrz przeszedł operację, aby naprawić otarcie prawego kciuka.

Rozczarowująca kampania Rei w jego debiutanckim sezonie w Yamasze była kontynuowana po wycieku na pierwszym okrążeniu w sobotnich deszczowych warunkach.

Potwierdzając swoją nieobecność na niedzielnym meczu, Rea podziękował „mojemu zespołowi, moim fanom i wszystkim sponsorom, którzy nadal wspierają mnie w tym trudnym okresie”.

Pod nieobecność Rei włoski kolarz Nicolo Bulega obniżył prowadzenie Topraka Razgatlıoglu w mistrzostwach do 80 punktów, wygrywając niedzielny poranny wyścig o superpole.

Zawodnik Ducati Bulega wyprzedził Brytyjczyka Alexa Lowesa w ekscytującym pojedynku z innym Włochem Danilo Petruccim, który stanął na podium.

Razgatlıoglu został wykluczony z rundy francuskiej z powodu kontuzji po zapewnieniu sobie rekordowego 13. zwycięstwa z rzędu w poprzedniej rundzie w Portugalii.

Obrońca tytułu Alvaro Bautista, który w pierwszym wyścigu był drugi za Michaelem van der Markiem, uległ wypadkowi na pierwszym okrążeniu w wyścigu o superpole, co spowodowało kłopoty także Brytyjczyka Bradleya Raya.

Bulega odniósł zwycięstwo pomimo kontuzji barku, której doznał podczas sobotniego wypadku na pierwszym okrążeniu.

Lowes, który w sobotnim wyścigu poślizgnął się na mokrej nawierzchni na 11. okrążeniu, będąc liderem, ma teraz zaledwie 21 punktów straty do trzeciego w mistrzostwach Bautisty, a szanse Hiszpana na utrzymanie tytułu są nikłe, gdyż traci do niego 122 punkty Razgatlıoglu.

Drugi wyścig odbędzie się na Magny-Cours w niedzielne popołudnie.