Strona główna Sporty Armand Duplantis pokonał Karstena Warholma w biegu pokazowym na 100 m w...

Armand Duplantis pokonał Karstena Warholma w biegu pokazowym na 100 m w Zurychu

17
0

Mistrz olimpijski w skoku o tyczce Armand Duplantis pokonał biegacz na 400 m przez płotki Karstena Warholma w biegu pokazowym na 100 m w Zurychu.

Szwed Duplantis po wyjściu z bloków uzyskał czas 10,37 sekundy i był w stanie patrzeć na przyjaciela, gdy ten przekraczał linię mety.

Norweg Warholm dobiegł do mety z czasem 10,47 sekundy, a obaj zawodnicy ustanowili swoje rekordy życiowe.

Obaj ścigali się na stadionie Letzigrund, gdzie w czwartek obaj będą rywalizować w swoich zwykłych zawodach w ramach spotkania Diamentowej Ligi.

„Jestem bardzo podekscytowany” – powiedział 24-letni Duplantis po zwycięstwie.

„Jak mógłbym nie być? To znaczy, daj spokój, przestań się ze mną bawić”.

Obaj sportowcy weszli na tor w bokserskich szatach, Duplantis w niebieskim, a Warholm w czerwonym.

Po zwycięstwie Duplantis podarował Warholmowi koszulkę Szwecji, którą miał założyć na bieg na 400 m przez płotki w Diamentowej Lidze.

„Muszę dać to Mondo, pokonał mnie uczciwie, więc to był wspaniały wyścig” – powiedział 28-letni Warholm.

„Szybko wychodził z bloków. Był naprawdę ostry”.

Zarówno Duplantis, jak i Warholm zakwalifikowaliby się z rundy wstępnej biegu na 100 m mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r., zachowując odpowiednie czasy.

Duplantis obronił tytuł olimpijski w Paryżu, ustanawiając jednocześnie rekord świata, zanim ponownie poprawił swój wynik o skoki na odległość 6,26 m na spotkaniu Diamentowej Ligi na Śląsku w zeszłym miesiącu.

Warholm jest rekordzistą świata i trzykrotnym mistrzem świata w biegu na 400 m przez płotki, ale nie był w stanie obronić tytułu olimpijskiego, który zdobył na ostatnich igrzyskach w Tokio w 2020 r., ponieważ zajął drugie miejsce za Amerykaninem Rai Benjaminem.

Poprzedni rekord życiowy Duplantisa w szkole średniej w Stanach Zjednoczonych w 2018 r. wynosił 10,57 sekundy, podczas gdy poprzedni rekord Warholma na 100 m miał miejsce w 2017 r., kiedy uzyskał czas 10,49 sekundy.