Strona główna Sporty Wyniki US Open 2024: Jannik Sinner w trzeciej rundzie

Wyniki US Open 2024: Jannik Sinner w trzeciej rundzie

20
0

Numer jeden na świecie Jannik Sinner w prostych setach zdeklasował Alexa Michelsena i awansował do trzeciej rundy US Open.

Włoch Sinner pokonał Amerykanina 6:4, 6:0, 6:2 i odniósł swoje 50. zwycięstwo w tym roku.

Mistrz Australian Open Sinner bierze udział w swoim pierwszym turnieju, odkąd się okazało oczyszczony z wszelkich wykroczeń po dwukrotnym pozytywnym wyniku testu na obecność zakazanej substancji na początku tego roku.

23-latek w trzeciej rundzie w Nowym Jorku zmierzy się z Australijczykiem Chrisem O’Connellem.

We wtorek Sinner zachwiał się przeciwko Amerykaninowi Mackenzie McDonaldowi w pierwszej rundzie, przegrywając pierwszego seta, zanim ponownie zwyciężył 2-6 6-2 6-1 6-2 na Flushing Meadows.

W czwartkowym meczu przeciwko Michelsenowi nie miał takich problemów. Po wygraniu pierwszego seta po kilku wymianach przełamań Sinner nie oglądał się za siebie i zakończył dominujące zwycięstwo w godzinę i 39 minut.

„[I’m] bardzo szczęśliwy” – powiedział Sinner, który na początku tego miesiąca pokonał Michelsena z numerem 49 na świecie w drugiej rundzie Cincinnati Masters.

„To bardzo trudny przeciwnik. Graliśmy ze sobą tydzień temu w Cincinnati. Wiedziałem, czego się spodziewać, on wiedział, czego się trochę spodziewać”.