Strona główna Polityka Generatywna sztuczna inteligencja zmieniła pracę domową z języka angielskiego. Matematyka jest następna

Generatywna sztuczna inteligencja zmieniła pracę domową z języka angielskiego. Matematyka jest następna

25
0


ChatGPT siał już spustoszenie w klasach i zmienił sposób, w jaki nauczyciele podchodzą do pisania prac domowych, odkąd OpenAI publicznie uruchomiło generatywnego chatbota AI pod koniec 2022 r. Administratorzy szkół pospiesznie próbowali wykryć eseje generowane przez sztuczną inteligencję, a uczniowie z kolei starali się dowiedzieć, jak to zrobić. maskować swoje syntetyczne kompozycje. Jednak koncentrując się na pisaniu zadań, nauczyciele dopuścili do kolejnej wstrząsającej zmiany na peryferiach: uczniowie częściej korzystają ze sztucznej inteligencji do odrabiania zadań domowych z matematyki.

Obecnie licealiści i studenci w całym kraju eksperymentują z bezpłatnymi aplikacjami na smartfony, które pomagają im w ukończeniu studiów zadania domowe z matematyki z wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji. Jedną z najpopularniejszych obecnie opcji na kampusie jest Aplikacja Gauthaz milionami pobrań. Jest własnością ByteDance, która jest także spółką-matką TikToka.

Aplikacja Gauth została uruchomiona po raz pierwszy w 2019 r. i skupiała się głównie na matematyce, ale wkrótce rozszerzyła się także na inne przedmioty, takie jak chemia i fizyka. Zyskało na znaczeniu i zbliżyło się do na szczycie list pobrań na smartfony na początku tego roku w kategorii edukacja. Wygląda na to, że studenci to uwielbiają. Dzięki setkom tysięcy, głównie pozytywnych recenzji, Gauth ma korzystną ocenę 4,8 gwiazdki w rankingu Sklep z aplikacjami Apple I Sklep Google Play.

Jedyne, co uczniowie muszą zrobić po pobraniu aplikacji, to skierować smartfon na zadanie domowe, wydrukowane lub napisane odręcznie, a następnie upewnić się, że w kadrze obrazu znajdują się wszelkie istotne informacje. Następnie model AI Gautha generuje przewodnik krok po kroku, często z poprawną odpowiedzią.

Z naszych testów obejmujących próbki zadań domowych z algebry i geometrii na poziomie szkoły średniej wynika, że ​​narzędzie AI Gautha nie dało ocen na poziomie A+, a szczególnie borykało się z niektórymi pytaniami dotyczącymi wykresów. Spisał się na tyle dobrze, że za zadania domowe, które mu zadaliśmy, uzyskał niską ocenę B lub wysoką średnią C. Nie jest idealny, ale prawdopodobnie wystarczająco dobry, aby zadowolić znudzonych uczniów, którzy wolą spędzać czas po szkole, robiąc dosłownie cokolwiek innego.

Aplikacja radziła sobie lepiej z wyższymi poziomami matematyki, takimi jak zadania z rachunku różniczkowego 2, więc uczniowie na dalszym etapie swojej edukacyjnej podróży mogą uznać ją za mniej przydatną w obecnej generacji aplikacji AI do rozwiązywania zadań domowych.

Tak, narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji, oparte na przetwarzaniu języka naturalnego, są znane z tego, że nie generują dokładnych odpowiedzi w przypadku złożonych równań matematycznych. Badacze skupiają się jednak na ulepszaniu możliwości sztucznej inteligencji w tym sektorze, a zajęcia z matematyki na poziomie podstawowym w szkole średniej są prawdopodobnie w zasięgu obecnych aplikacji do odrabiania zadań domowych opartych na sztucznej inteligencji. Will napisał nawet o tym, jak badacze z Google DeepMind są zachwyceni najnowszymi wynikami testów matematycznego modelu dużego języka o nazwie AlphaProof, dotyczącego problemów przedstawionych podczas tegorocznej Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej.

Aby być uczciwym, Gauth pozycjonuje się jako firma zajmująca się badaniem sztucznej inteligencji, która jest po to, aby „odrobić zadanie domowe” i pomóc w rozwiązaniu trudnych problemów, a nie pomagać w oszukiwaniu. Firma posuwa się nawet tak daleko, że dołącza „Kodeks honorowy” na swojej stronie internetowej, dyktując właściwe użytkowanie. „Oprzyj się pokusie używania Gautha w sposób sprzeczny z wyznawanymi przez Ciebie wartościami lub oczekiwaniami szkoły” – czytamy na stronie internetowej firmy. Zasadniczo Gauth pośrednio przyznaje, że impulsywne nastolatki mogą korzystać z aplikacji do celów znacznie innych niż tylko okazjonalne zawracanie głowy, i chce, aby małym palcem obiecały, że będą się zachowywać.

Przed publikacją rzecznik ByteDance nie odpowiedział na listę pytań dotyczących aplikacji Gauth, z którymi WIRED kontaktował się e-mailem.



Link źródłowy