Strona główna zdrowie Dobre biustonosze są niezbędne i oto dlaczego obniżka podatku VAT pomoże NHS

Dobre biustonosze są niezbędne i oto dlaczego obniżka podatku VAT pomoże NHS

44
0


Gill Hodges, były prezes Towarzystwa Radiologów

Gill Hodges, były prezes Towarzystwa Radiologów

Jako radiolog terapeutyczny planujący i prowadzący radioterapię cały czas widzę kobiece piersi i od chwili, gdy patrzę na pacjentkę, wiem, że ma ona źle dopasowany stanik.

Biustonosz powinien utrzymywać Cię na miejscu i nie poruszać się. Jeśli piersi kobiety często poruszają się w górę i w dół, jasne jest, że stanik nie zapewnia wsparcia.

A jeśli biustonosze pozostawiają wgłębienia na ramionach, prawdopodobnie nie mają odpowiedniej szerokości (jest to obwód klatki piersiowej pod biustem, np. rozmiar 34 lub 36), ponieważ ramiona są zbyt mocno obciążane.

Tłuszcz grzbietowy wystający pomiędzy paskami również wskazuje na to, że szerokość pasma jest za mała.

Widzę to stale – co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że szacuje się, że około 80 procent kobiet nie nosi odpowiedniego stanika.

Ale nie chodzi tu tylko o wygodę i prawidłowe wieszanie ubrań. Kobiety nie zdają sobie sprawy, że źle dobrany stanik może mieć także wpływ na ich zdrowie, a nawet na listy oczekujących w NHS.

Dlatego Towarzystwo Radiologów rozpoczęło kampanię wzywającą do zwolnienia biustonoszy damskich z podatku VAT.

Wiele kobiet odczuwa dyskomfort lub ból piersi w wyniku ruchu piersi. Uważa się, że jest to związane z rozciąganiem struktur podtrzymujących, w tym skóry i więzadeł Coopera (tkanki łącznej, która kształtuje i podtrzymuje piersi).

Ponadto brak wsparcia, zwłaszcza u kobiet z dużym biustem – w rozmiarze miseczki D i większym – może prowadzić do bólu szyi i pleców. Ponieważ ciężar piersi ciągnie Cię do przodu, wpływa to na Twoją postawę, co powoduje obciążenie ramion, szyi i górnej części pleców.

Jeśli biustonosz jest za mały i ma fiszbiny, drut może wbić się w dolną część tkanki piersi, co również może powodować ból.

W 50% przypadków kobiet zgłaszających ból piersi okazuje się, że jest on spowodowany brakiem podparcia piersi

W 50% przypadków kobiet zgłaszających ból piersi okazuje się, że jest on spowodowany brakiem podparcia piersi

Dodatkowo fiszbiny wystające w biust lub pod pachami mogą podrażniać skórę, powodując bolesność, otarcia, a nawet trwałe ślady lub bruzdy.

Może również prowadzić do infekcji lub wyprzedzenia, czyli nieprzyjemnej wysypki pod piersią. Ten stan zapalny jest wywoływany przez połączenie tarcia, ciepła i/lub wilgoci uwięzionej w pobliżu skóry, gdzie cyrkulacja powietrza jest niewielka. Może to wymagać leczenia lekiem przeciwgrzybiczym lub antybiotykami.

Podobnie, jeśli piersi zostaną ściśnięte w misce o niewłaściwym rozmiarze, może to prowadzić do bólu.

Biustonosze mogą również powodować ból i siniaki, jeśli opaska się wbija, a w cięższych przypadkach zastoje limfatyczne.

Układ limfatyczny to sieć kanałów przenoszących płyn (lub limfę) po całym organizmie w celu usuwania toksyn i zwalczania infekcji w ramach naszego układu odpornościowego, ale jeśli jest ograniczony, może prowadzić do bolesnego obrzęku.

Użytkownik może przypisać wiele z tych problemów problemom medycznym. Wiemy jednak, że w 50 procentach przypadków kobiet zgłaszających ból piersi okazuje się, że jest on spowodowany brakiem podparcia piersi.

Rzeczywiście mogło to oznaczać niepotrzebne skierowania do poradni leczenia chorób piersi.

Problem, z którym borykają się kobiety, polega na tym, że wysokiej jakości biustonosze podtrzymujące są drogie i niedostępne dla wszystkich, którzy ich potrzebują.

Biustonosz zapewniający odpowiednie podtrzymanie, szczególnie przy większym biuście, może kosztować około 40–50 funtów, co dla niektórych osób jest nieosiągalne.

Zwolnienie biustonoszy z podatku VAT obniżyłoby koszt o 20 proc.

A jeśli uda nam się wyeliminować ból i urazy, upewniając się, że każdy może sobie pozwolić na odpowiedni biustonosz, spowoduje to mniejszą liczbę wizyt u lekarza rodzinnego i zmniejszy absencję chorobową w miejscu pracy, a listy oczekujących w ramach NHS na prześwietlenia kręgosłupa i badania w kierunku bólu pleców zmniejszą się. .

Biorąc pod uwagę znaczny niedobór radiologów (obsługujących urządzenia skanujące w celu diagnozowania urazów i chorób) w NHS, jeśli mniej osób będzie potrzebować prześwietleń ze względu na wpływ źle dopasowanego stanika, zwalnia to skanery dla innych, którzy ich potrzebują w takich schorzeniach jak choroba zwyrodnieniowa stawów lub wypadnięcie dysku.

Co więcej, coś tak prostego, jak usunięcie podatku VAT na biustonosze i zwiększenie liczby kobiet noszących staniki podtrzymujące, oznacza, że ​​będą one chętniej ćwiczyć. Wiemy, że dyskomfort podczas chodzenia lub poruszania się może prowadzić do bardziej siedzącego trybu życia, co również jest szkodliwe dla ogólnego stanu zdrowia.

Jak zatem znaleźć odpowiedni dla siebie biustonosz?

Przed zakupem najlepiej zmierzyć się w sklepie: nie zakładaj, że Twój rozmiar będzie taki sam jak innych marek, które nosiłeś wcześniej. Najpierw dokonując pomiaru, możesz sprawdzić, czy wybrany biustonosz jest dobrze dopasowany i zapewnia odpowiednie wsparcie.

Pasek biustonosza, który utrzymuje ciężar piersi, powinien tworzyć linię prostą, a po jego zapięciu można wsunąć pod niego jeden lub dwa palce.

Miseczka powinna całkowicie zawierać pierś, bez rozlewania się na boki lub w środku, a także nie powinna otwierać się u góry miseczki (oznacza to, że jest za duża).

Ważne jest również, aby mierzyć się co najmniej raz na trzy lata: rozmiar piersi może się często zmieniać, szczególnie po utracie lub przybraniu na wadze oraz karmieniu piersią – w takich przypadkach najlepiej sprawdzać swój rozmiar częściej.

Wiele kobiet, jeśli chodzi o zakup biustonoszy, zdecyduje się na tańsze opcje, nie zdając sobie sprawy, że słabe wsparcie może prowadzić do problemów.

Dwa lata temu kobiety z sukcesem przeprowadziły kampanię na rzecz zniesienia podatku VAT na produkty sanitarne, a na początku tego roku zniesiono go ze spodni okresowych.

Nadszedł czas, aby rząd usunął podatek VAT na biustonosze. To lepsze dla kobiet i dla NHS.



Link źródłowy