Strona główna Sporty Vuelta a Espana: Primoz Roglic wygrywa czwarty etap i zdobywa czerwoną koszulkę

Vuelta a Espana: Primoz Roglic wygrywa czwarty etap i zdobywa czerwoną koszulkę

20
0

Trzykrotny mistrz Primoz Roglic wygrał pierwszy górski etap tegorocznej Vuelta a Espana i zdobył czerwoną koszulkę lidera wyścigu.

Słoweniec wyprzedził na linii Lennerta van Eetvelta (Lotto Dstny) i zakwalifikował się do wtorkowego czwartego etapu po wyczerpującej, 14-kilometrowej wspinaczce na Pico Villuercas w palącym upale.

Belg Van Eetvelt zbyt wcześnie świętował zwycięstwo etapowe w ramach Wielkiego Touru, podrzucając jedną rękę w górę w chwili, gdy Roglic go wyprzedził.

Po pierwszych trzech etapach Roglic z Red Bull-Bora-Hansgrohe tracił 30 sekund do lidera klasyfikacji generalnej Wouta van Aerta.

Jednak Belg na wtorkowej trasie liczącej 170 km ukończył wyścig z ponad 16 minutami straty, co pozwoliło Roglicowi objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

„To nie był główny cel dnia [to win the stage]”- Roglic powiedział Eurosportowi.

„Ale kiedy widzisz chłopaków ciężko walczących w tym upale, byłem szczęśliwy, że mogłem to zakończyć”.

Portugalczyk Joao Almeida (UAE Team Emirates) zajął trzecie miejsce na etapie i jest drugi w klasyfikacji generalnej, tracąc osiem sekund do Roglica.