Kupując przenośną ładowarkę, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy.
Pojemność: Pojemność powerbanku mierzona jest w miliamperogodzinach (mAh), ale może to być nieco mylące, ponieważ ilość wytworzonej energii zależy od używanego kabla, ładowanego urządzenia i metody ładowania (Bezprzewodowe ładowanie Qi jest mniej wydajne). Nigdy nie uzyskasz maksymalnej pojemności. Staramy się oszacować, co otrzymasz w postaci opłat za urządzenia.
Prędkości i standardy ładowania: Szybkość ładowania urządzeń takich jak smartfony jest mierzona w watach (W), ale większość banków mocy podaje napięcie (V) i natężenie prądu (A). Na szczęście możesz samodzielnie obliczyć moc, po prostu mnożąc napięcie i natężenie prądu. Niestety uzyskanie maksymalnej szybkości zależy również od urządzenia, obsługiwanych przez nie standardów i używanego kabla ładującego. Wiele smartfonów, w tym iPhone’y firmy Apple, obsługuje standard zasilania, co oznacza, że możesz bez problemu używać powerbanków o większej mocy do ładowania urządzenia. Kilka telefonów, na przykład seria Galaxy S firmy Samsung, obsługuje dodatkowy protokół PD o nazwie PPS (programowalny zasilacz), który osiąga moc do 45 W. Wiele telefonów obsługuje również zastrzeżony standard Qualcomm Quick Charge (QC). Istnieją również inne autorskie standardy szybkiego ładowania, ale generalnie nie znajdziesz powerbanków, które je obsługują, chyba że pochodzą od producenta smartfona.
Przejście: Jeśli chcesz ładować swój power bank i używać go jednocześnie do ładowania innego urządzenia, będzie on potrzebował wsparcia przejściowego. Wymienione na liście przenośne ładowarki Nimble, GoalZero, Biolite, Mophie, Zendure i Sharge obsługują ładowanie tranzytowe. Anker zaprzestał obsługi funkcji pass-through w niektórych swoich produktach, ponieważ odkrył, że różnice między mocą wyjściową ładowarki ściennej a wejściem ładowania urządzenia mogą powodować szybkie włączanie i wyłączanie power banku, co skraca jego żywotność. Monoprice nie obsługuje również opłat tranzytowych. Zalecamy ostrożność podczas korzystania z połączenia przelotowego, ponieważ może to również spowodować nagrzanie przenośnych ładowarek.
Podróż: Podróżowanie z powerbankiem jest bezpieczne, jednak wchodząc na pokład samolotu należy pamiętać o dwóch ograniczeniach: przenośną ładowarkę należy mieć w bagażu podręcznym (nie można jej sprawdzić) i nie może ona przekraczać 100 Wh (watogodziny). Jeśli Twój power bank ma większą pojemność niż 27 000 mAh, skontaktuj się z linią lotniczą. Poniżej nie powinno być problemu.